PORADY ZDROWIE

Zacznij dbać o siebie

Biznes w sieci – dlaczego warto zaczynać?

Zapisywanie dziennika jest zajęciem, które pielęgnują ludzie od wieków. To naturalnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. Dzięki pamiętnikom dostępny jest też obraz dawnych epok. We obecnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

W miejsce pamiętnika papierowego są blogi, czyli pamiętniki internetowe typu https://wiadomoto.pl/. Jest jednakże kolosalna różnica między takim dziennikiem papierowym a blogiem. Pamiętnik papierowy był znacznie bardziej osobisty. Tudzież bloga, który przecież pracuje w sieci, może czytać każdy. Co zgodność z rzeczywistością internet zapewnia pewną ochronę własności osobistej, jednakowoż i tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu refleksów lub przeżyć. Pamiętnikarstwo pielęgnowane jest również w social media.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, rozmaite portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na jakich ludzie poznają się, zamieniają wrażeniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie dzienników internetowych jest niesłychanie legendarne wśród młodych ludzi.

Wypada jednak wiedzieć, że tego typu zwierzenia prowadzą także niektóre gwiazdy, jak oraz politycy. Nie ulega wątpliwości jednakże, że takie pamiętniki osób publicznych różnią się od pamiętników osób kompletnie anonimowych. Politycy na swoich blogach zwykle komentują najnowsze doniesienia z życia polityki, a także wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi kolegami z rządu.

Gwiazdy natomiast donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w których zagrały. Blog jako pamiętnik ma okazję być absolutnie anonimowy, niemniej jednak co poniektórzy lokują na nim swoje zdjęcia, piszą czym się absorbują, skąd pochodzą. To typ pewnego oczyszczenia, bowiem i tak piszą o rzeczach, jakie inni ludzie czytają na odległość. Od czasu do czasu jednakże zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana postać jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to w głównej mierze dzieci. Wobec tego również wszyscy rodzice powinni być czujni oraz zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci i jak to na niego wpływa.