PORADY ZDROWIE

Zacznij dbać o siebie

Doświadczenie ortopedów którzy przyjmują w Sports Medic

Profil pacjentów, którzy zgłaszają się do specjalistów w ośrodku Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy i ortopedzi mają w takiej placówce do czynienia. Każdy przypadek medyczny jest inaczej postrzegany, także w obrębie jednej specjalizacji, dlatego też lekarze do każdego pacjenta ukierunkowani są indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje bardzo często pacjentów, jacy: doznali urazu narządu ruchu, będą skarżyć się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból przy chodzeniu, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, chcieliby diagnozować swoje dziecko pod względem wad postawy, zmagają się z osteoporozą lub reumatyzmem, a także mają zaburzenia czucia.

Dokładny kosztorys usług razem z danymi do zarejestrowania umieszczone są na stronie internetowej placówki. Przyjęte są tak samo dzieci, osoby dorosłe, jak i osoby starsze. Do placówki kierują się osoby z zaburzeniami ruchu, nabytymi lub wrodzonymi. Bardzo często do ośrodka kierują się chorzy ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa albo dużych stawów.

Mają oni zwykle tego typu objawy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowłady kończyn. Kiedy to tylko możliwe, zrealizowane jest leczenie zachowawcze. Jeśli z kolei pojawi się potrzeba zabiegu operacyjnego, to też jest wykonywany w podanej placówce. Zastosowane mogą być techniki inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Specjaliści są świadomi, jak znaczące jest kompleksowe ukierunkowanie do chorego. Kiedy okaże się to niezbędne, skierują pacjenta na konsultację do lekarzy z innych dyscyplin.

Wykwalifikowani specjaliści podnoszą regularnie kwalifikacje i nie jest dla nich skomplikowane zajęcie się skomplikowanymi pacjentami. W Sports Medic podejmowane są zabiegi chirurgiczne dotyczące chirurgii urazowej. Inne części oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w obrębie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, pełna diagnoza bądź wdrożenie spersonalizowanego procesu usprawnienia narządu ruchu.