PORADY ZDROWIE

Zacznij dbać o siebie

Kompleksowa propozycja usług z zakresu chirurgii stomatologicznej – Citistom

Wyspecjalizowana implantoprotetyka stomatologiczna zrealizowana jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Odbudowanie uzębienia na implantach pozwala na uzyskanie stałego rezultatu estetycznego a także znacząco ulepsza zaburzoną przez stratę zębów mechanikę narządu żucia. Czas zanim będą nałożone implanty zębów to długi proces. Obejmuje: wszczepianie implantu, osadzenie korony zęba, mostu albo protezy na implancie.

Następnie ma miejsce również rekonwalescencja. Zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym. Chorzy mogą się do gabinetu zgłaszać tak samo z większymi ubytkami, jak i pojedynczymi. W katowickiej placówce medycznej specjaliści mają wieloletnie doświadczenie oraz systematycznie się kształcą.

Zakres usług związanych z implantami jest każdorazowo ustalany indywidualnie. Stomatolodzy kierują się potrzebami chorych. Implantologia rozwija się w tym miejscu na wysokim poziomie. Klienci są informowani o tym, jak będzie kierowało się leczenie. Nie ma znaczenia, jak skomplikowany jest przypadek konkretnego pacjenta, można oczekiwać, że zostanie wyleczony. Stomatolodzy z Citistom w przypadku konieczności dokonują konsultacji pomiędzy sobą, w zakresie pozostałych specjalności, jeśli leczenie implantologiczne jest skomplikowane.

Leczenie ma miejsce po rozszerzonej diagnostyce. Po przeanalizowaniu wyników badań oraz oczekiwań pacjenta stomatolog zaprezentuje różne rozwiązania protetyczne. Po akceptacji planu leczenia i kosztów finansowych, na następnej wizycie odbywa się implantacja. Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, przy użyciu dedykowanych narzędzi.

Implant zamieszczony jest w kości, w otworze wykonanym przy użyciu kalibrowanych wierteł. Następnie jest wkręcony z odpowiednią siłą. Finalnie pozyskuje się doskonałe efekty estetyczne. Po zabiegu pacjent jest szczegółowo informowany o rekomendacjach po zabiegu. Leczenie z zakresu implantologii w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom jest dokładnie zaplanowane i stricte dopasowane do każdego pacjenta.