PORADY ZDROWIE

Zacznij dbać o siebie

Skuteczność testu NIFTY, oferowanego kobietom spodziewającym się dziecka w centrum medycznym Blumedica

Możliwości, jakie daje test prenatalny NIFTY Plus są wszechstronne. Badanie to pozwoli wykryć dużą gamę zaburzeń oraz nieprawidłowości płodu już od 10 tygodnia ciąży. Badanie to wlicza się do nad wyraz precyzyjnych, dlatego jego wykrywalność określa się na poziomie 99%. W placówce Blumedica test nifty poznań dostępny jest w 3 formach: BASIC, STANDARD oraz PLUS. Odróżniają się one między sobą zakresem wykrytych nieprawidłowości. Zależnie od tego, jakie badanie jest zrobione, na takie też zaburzenia będzie wskazywać. Ich szczegółowy opis umieszczony jest na stronie internetowej.

Test prenatalny NIFTY doceniany jest za dokładność pomiarów oraz za to, iż jest kompleksowy oraz nieinwazyjny. To badanie genetyczne polecane jest przyszłym mamom, a zwłaszcza tym, które mają powyżej 35 lat, o ile badanie przesiewowe wskazało u nich wysokie niebezpieczeństwo powstania aneuploidii, a także u takich kobiet które miały potwierdzone zaburzenia chromosomów u siebie lub w rodzinie. Dobrze będzie mieć świadomość tego, że zaburzenia genetyczne mogą wystąpić w każdej ciąży.

Z tego względu też wskazany test jest zalecany wszystkim kobietom, niezależnie od wieku i ryzyka genetycznego. Każda przyszła mama, która ma wątpliwości co do testu może kontaktować się z obsługą centrum medycznego oraz wpisać na test. Cennik za test opublikowany jest na witrynie internetowej. Badanie jakim jest test NIFTY często jest stresujące dla pacjentki, aczkolwiek wtedy gdy będzie ona pod opieką Blumedica, będzie miała powód jedynie do zadowolenia. Ośrodek z Poznania ma specjalizację w prowadzeniu ciąż, także tych z ryzykiem. Wszechstronna pomoc położnicza wynika z tego, że ginekolodzy systematycznie podwyższają umiejętności.

Badania genetyczne dla kobiet w ciąży są przeprowadzane precyzyjnie, a kobiety, które w nich uczestniczą mają gwarancję, że będą wzorcowo zaopiekowane. Informacje w temacie testu oraz wiadomości organizacyjne podane są na witrynie placówki.