PORADY ZDROWIE

Zacznij dbać o siebie

Zatroszcz się o zęby – higiena oraz inspekcja uzębienia u dentysty

Dzisiaj troska o własne zdrowie jest w odpowiednim tonie. Nie tylko o urodę oraz porządny wygląd jakkolwiek ogólnie o właściwą kondycję całego ciała. Też dbałość o higienę jamy ustnej jest uważana za niezwykle ważną, tym znacznie bardziej że ładny uśmiech jest perfekcyjna wizytówką oraz bodaj najistotniejszym detalem pierwszego wrażenia. Wobec tego warto stosować się do bazowych zasad higieny jamy ustnej.

Generalna norma jest taka, aby zęby szczotkować chociaż dwa razy dziennie, bez jakichkolwiek zahamowań przed udaniem się na odpoczynek. Wolno wspomagać się nićmi zębowymi oraz płynami do płukania jamy ustnej. Niemniej jednak w pewnych sytuacjach, mimo harmonijnej higieny pojawiają się trudności.

Wtenczas na ratunek przychodzą dyscypliny medycyny powiązane z ta częścią ciała, a w takim razie stomatologia, ortodoncja czy protetyka. Piękny uśmiech oraz zadbane zęby powiadają o człowieku tak samo niemało jak pierwsze słowa jakie usłyszymy z jego ust. Z reklam telewizyjnych, prasowych oraz wszystkiego rodzaju billboardów uśmiechają się do nas piękni ludzie z znakomicie równymi i śnieżnobiałymi zębami. Są one fantazją niejednego człowieka. Jednakże by zdołać pochwalić się takim uzębieniem należy pracować na to już od dziecka. W następstwie tego programy wspierane przez wytwórców past kierowane są do coraz to młodszych dzieci.

Stomatolodzy absorbują się jednakże nie tylko zębami. Stomatologia kieruje swą uwagę też na przyzębie czy błonę śluzową jamy ustnej, w następstwie tego każdy kłopot z dziąsłami lub zmianami w jamie ustnej także należy skonsultować z dentystą – więcej o pełnej szerokiej ofercie na stronie Gabinety Stomatologiczne Mariusz Szabat. A troska o przyszłe zęby zaczyna się już od dziąseł u niemowlaków, które zaleca się przemywać wodą oraz masować szczególną szczoteczką. Już u takich maluchów zaczynają się bo procesy gnilne i takie oczyszczanie buźki usuwa bakterie.

Jak najbardziej od momentu pojawienia się pierwszego ząbka konieczne jest także czyszczenie go, w szczególności przed snem. Generalną zasadą jest bowiem to, że udając się na spoczynek myjemy zęby. Jest to zasada bezwarunkowa. Lata metodycznej prawidłowej higieny oraz okresowe kontrole w gabinecie zębowym są w stanie wyłącznie zapewnić naturalny śliczny uśmiech jak z plakatu reklamowego.